Červenec 2011

Autogramiády v Barvič & Novotný

24. července 2011 v 12:51 | Pinky

BRNO

Autogramiády v B&N

Eva Šlapanská
JUBILANTI ČINOHRY NÁRODNÍHO DIVADLA BRNO 2011

Beseda a autogramiáda k příležitosti vydání 4. pokračování vzpomínkové knihy.
20. září 2011 v 16:00 hod.


Známá brněnská hudební publicistka Eva Šlapanská představí na podzim v našem knihkupectví už čtvrtý díl své knihy vzpomínek na umělce, kteří působili v brněnském Národním divadle.


Markéta Dočekalová
NĚCO ZA NĚCO

Autogramiáda a beseda se spisovatelkou a scénáristkou M. Dočekalovou.
6. října 2011 v 17:00 hod.

Svou románovou prvotinu představí spisovatelka a scénáristka Markéta Dočekalová. Podle referencí kniha slibuje napínavé čtení.

Něco za něco je poutavý román, ve kterém autorka s nevšedním porozuměním, psychologickými znalostmi a řemeslnou zručností, líčí příběh jednoho rozpadajícího se manželství z pohledu tří žen - manželky, milenky a tchýně. Člověk nikdy předem neví, jakou podobu má štěstí, a proto ani hlavní hrdinka knihy čtyřicátnice Martina netuší, že tragédie, jíž prochází, může nakonec přinést i něco dobrého, a možná i zachránit život jejího tříletého syna. To vše ovšem jen v případě, že tři ženy tří různých generací k sobě dokáží najít cestu. Román se mimo jiné dotýká citlivého tématu dědictví zmraženého spermatu. Je napsán čtivou svěží formou s plastickým vykreslením odlišných povah a chování hlavních postav.

Mgr. Markéta Dočekalová (*1969 v Praze) vystudovala žurnalistiku na KU v Praze. Samostatně publikovala v mnoha českých časopisech již od roku 1983. Od roku 1984 působila také jako spolupracovnice Českého veřejnoprávního rozhlasu. V roce 1996 uspěla v konkurzu na scenáristy do komerční televize Prima a podílela se zde na vzniku živě vysílané talk-show. Od září 1997 působila také jako scenáristka v největší české komerční televizi - Nova. Prozatím napsala a úspěšně realizovala scénáře k téměř dvě tisícům televizních zábavných pořadů. Patřila také k zakládajícím členům týmu, který uvedl na obrazovku TV Nova televizní seriál Ulice.


Tomio Okamura
UMĚNÍ VLÁDNOUT

Autogramiáda a beseda úspěšné knižní novinky
23. listopadu 2011 v 17:00 hod.

Tomio Okamura v knize Umění vládnout představuje svůj pohled na společnost a směr, kterým by se měla ubírat. Vyjadřuje svůj názor na současnost, na politickou situaci, zamyšlí se nad aktuálními problémy z nejrůznějších oblastí.

Napravo? Nalevo? Dopředu!
Buďme politicky nekorektní!
Proč by měli být politici ministry?
Jsme připraveni na globální katastrofy? Naše heslo? Vždy nepřipraven!
Radujme se ze své země. Naše země je a bude taková, jako jsme my. Když budeme k sobě poctiví, milí, pak bezesporu milá a poctivá bude i naše země.
Lidé, co mají nedoložené miliony z čachrů se státními zakázkami, jsou na nejvyšších postech naší země.

Tomio Okamura se narodil v roce 1972 v japonském Tokiu, většinu svého života ale prožil v Čechách. Je viceprezidentem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, ale jeho podnikatelské a další zájmy jsou mnohem širší. Více se můžete dozvědět na jeho osobních stránkách www.tomio.cz


Petra Veselá
KNIHA O KÁVĚ

Beseda s ukázkou přípravy kávy a ochutnávkou, autogramiáda.
1. prosince 2011 v 17:00 hod.

Autorka Petra Veselá patří mezi odborníky v tomto oboru. Má svou kavárnu a vědomosti o kávě předává dál na školeních. Proto se rozhodla napsat knihu, aby se o správné přípravě kávy a jejích možnostech dozvěděla i širší veřejnost.

Káva je jedním z nejoblíbenějších nápojů. Povzbudí, zahřeje a vytváří pouto mezi lidmi na schůzkách a u přátelských posezení. Nabízí se bezpočet možností, jak ji připravit, ale také jak si s ní hrát a jak si ji co nejlépe vychutnat.

Seznámíme vás s historií kávy, dozvíte se o tom, jak se dostala do celého světa, jak se pěstuje, zpracovává a praží. Existují různé druhy a odrůdy kávy a každá z nich má svou specifickou chuť, to, jak káva chutná, ovlivňuje také pražení, mletí, uchovávání. Další část knihy se věnuje samotným nápojům. Jak má vypadat espresso nebo cappuccino? Co znamenají názvy na kávovém lístku? A jak si skvělou kávu připravit i doma? Tipy pro nákup, uchovávání a přípravu kávy, popisy a spousta skvělých receptů na přípravu různých druhů kávy.Robert Fulghum

24. července 2011 v 12:44 | Pinky

BRNO

Autogramiáda Roberta Fulghuma

Termín akce: 22.10.2011
Začátek: od 10:00 hod.
Brno Joštova
Knihy Dobrovský

Po měsíci

24. července 2011 v 12:34 | Pinky |  Já Pinky a moje zprávičky
Ahoj,
tak mi konečně po měsíci dorazila do schránky 1 obálka z TV Barrandov, na kterou čekám už dlouho :o) Jsem ráda, že mi alespoň po takové době něco dorazilo... Poslali mi pana Rosáka a paní Bubílkovou :o)
Jinak jsem koukala, jaké změny nám blog.cz přichystal... při nahrávání obrázků se to nějak změnilo :D ale to vy už asi víte... dlouho jsem žádný podpis nepřidávala, tak jsem o tom nevěděla... ale musím říct, že to není špatný :o)
Snad budu mít štěstí a opět mi něco do schránečky dorazí :o)


Mějte se suprčuprově, váš Pinky :o)

Zuzana Bubílková

24. července 2011 v 12:31 | Pinky |  Moderátoři

Jan Rosák

24. července 2011 v 12:29 | Pinky |  Moderátoři

Pořád nic

2. července 2011 v 12:57 | Pinky |  Já Pinky a moje zprávičky
Ahojky,
tak sem zase po dlouhé době píši a musím říct, že mi stále nic nepřichází... Nj tak co se dá dělat, snad mi taky něco dorazí někdy...

A samozřejmě gratuluji všem k novým autogramům, jelikož nemám moc času projíždět všechny své SB kvůli práci :o)

mějte se suprčuprově, váš Pinky :o)